Schedules

View
Time Zone
    Morning
    Noon
    Midnight
    The Curse of Oak Island: Digging Deeper:

    Swamp Things

    12:03AM
    The Curse of Oak Island:

    No Stone Unturned

    1:03AM
    Hunting Hitler:

    The Web

    2:07AM
    The Curse of Oak Island:

    Always Forward

    3:02AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    4:02AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    4:30AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    5:00AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    5:30AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    6:00AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    6:30AM
    Deep Sea Detectives:

    Japanese Sub at Pearl Harbor.

    7:00AM
    WWII in HD|The Air War

    8:00AM
    Wake Island: The Alamo of the Pacific.

    10:00AM
    Tora, Tora, Tora: The Real Story of Pearl Harbor.

    12:00PM
    Pearl Harbor: 75 Years Later

    2:00PM
    Pearl Harbor: The Truth

    4:00PM
    American Pickers:

    Texas Hold 'Em

    5:01PM
    American Pickers:

    No Stoner Left Unturned

    6:00PM
    American Pickers:

    Hydro Homestead

    7:00PM
    Vikings:

    The Outsider

    8:00PM
    Vikings:

    The Vision

    9:00PM
    Real Vikings:

    Rise of the Pagans

    10:02PM
    Vikings:

    The Vision

    11:04PM
    Restauración Americana:

    Piezas, Taquillas y Relojes.

    12:00AM
    Restauración Americana:

    Bed, Bug & Beyond.

    12:30AM
    Restauración Americana:

    Las Chispas Volarán.

    1:00AM
    Restauración Americana:

    Boy Meets Whirl.

    1:30AM
    Coleccionistas Americanos:

    Casa de Muñecas.

    2:00AM
    Coleccionistas Americanos:

    Desastre Ferroviario.

    3:00AM
    Extraterrestres de la Antigüedad:

    Dioses y Extraterrestres.

    4:00AM
    Coleccionistas Americanos:

    Desastre Ferroviario.

    5:00AM
    Info-documentales

    6:00AM
    Info-documentales

    6:30AM
    Info-documentales

    7:00AM
    Info-documentales

    7:30AM
    Restauración Americana:

    Piezas, Taquillas y Relojes.

    8:00AM
    Restauración Americana:

    Bed, Bug & Beyond.

    8:30AM
    Restauración Americana:

    Las Chispas Volarán.

    9:00AM
    Restauración Americana:

    Boy Meets Whirl.

    9:30AM
    Coleccionistas Americanos:

    Casa de Muñecas.

    10:00AM
    Maravillas Modernas:

    Tecnología del Pantano.

    11:00AM
    Extraterrestres de la Antigüedad:

    Dioses y Extraterrestres.

    12:00PM
    Coleccionistas Americanos:

    Desastre Ferroviario.

    1:00PM
    Restauración Americana:

    Piezas, Taquillas y Relojes.

    2:00PM
    Restauración Americana:

    Bed, Bug & Beyond.

    2:30PM
    Restauración Americana:

    Las Chispas Volarán.

    3:00PM
    Restauración Americana:

    Boy Meets Whirl.

    3:30PM
    Coleccionistas Americanos:

    Casa de Muñecas.

    4:00PM
    Maravillas Modernas. Cuenta Regresiva de Mega Velocidad.

    5:00PM
    Extraterrestres de la Antigüedad:

    Lugares Misteriosos.

    6:00PM
    Hangar 1: Archivos Extraterrestres:

    Encuentros Presidenciales.

    7:00PM
    Desaparecidos En Alaska:

    El Ataque.

    9:00PM
    Extraterrestres de la Antigüedad:

    Los Monolitos.

    10:00PM
    Hangar 1: Archivos Extraterrestres:

    Encuentros Presidenciales.

    11:00PM
    Aftershock: Beyond The Civil War

    12:00AM
    Hero Ships:

    USS Yorktown

    2:00AM
    What Went Down:

    Pearl Harbor

    3:00AM
    Rome: Rise And Fall Of An Empire:

    The Puppet Master

    4:00AM
    Dogfights:

    Secret Weapons

    5:00AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    6:00AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    6:30AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    7:00AM
    Informational Programming:

    Info-Documentaries.

    7:30AM
    Hero Ships:

    USS Yorktown

    8:00AM
    What Went Down:

    Pearl Harbor

    9:00AM
    Rome: Rise And Fall Of An Empire:

    The Puppet Master

    10:00AM
    Dogfights:

    Secret Weapons

    11:00AM
    Aftershock: Beyond The Civil War

    12:00PM
    Hero Ships:

    USS Yorktown

    2:00PM
    What Went Down:

    Pearl Harbor

    3:00PM
    Rome: Rise And Fall Of An Empire:

    The Puppet Master

    4:00PM
    Dogfights:

    Secret Weapons

    5:00PM
    Rome: Rise And Fall Of An Empire:

    The Last Emperor

    6:00PM
    Dogfights:

    Death of the Luftwaffe

    7:00PM
    Eighty Acres of Hell.

    8:00PM
    Hero Ships:

    SS Jeremiah O'Brien

    10:00PM
    History Undercover|The Bataan Death March.

    11:00PM